Парафіяльне свято 2023

Парафіяльне свято – нагода помолитися, повеселитися разом і посумувати.

На Покров, 1 жовтня, наша парафія відзначає храмове свято. Цьогоріч святкування було сповнене молитви, благодійності, спогадів про домівку та вдячності військовим за те, що боронять її.

Розпочали ми з урочистої процесії навколо храму з іконою Матері Божої Зарваницької. Далі тривала Божественна Літургія у храмі.

«Це величне свято Покров святої Богородиці – наш парафіяльний празник і це особливий час, коли ми вшановуємо нашу Небесну маму, приносимо молитви до ікони Зарваницької Матері Божої, молимося за наших рідних, наші потреби, і в цей день ми згадуємо захисників і захисниць України, молимося за нашу країну і воїнів, які мужньо зберігають нашу державність» – зазначив парох нашого храму о. Андрій, і додав: «Пам’ятаймо, що Марія – наша добра Мати, вона є нашою помічницею у покаянні. Коли ви маєте якісь проблеми, чи труднощі звертайтеся до неї, як дитина звертається до мами».

По завершенні богослужіння співали многоліття усім захисникам на передовій. А опісля відбувся Чин освячення води, часточка якої була із Зарваницького джерела, яку ми отримали за сприянням нашої парафіянки п. Христина.

Крім того, парафіянка п. Марта, разом з нашими волонтерами організувала благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України, а також розважальну програму. Можна було придбати коралі, картини, вишиті сорочки, українську національну символіку та домашню випічку. Парафіяни разом з дітьми приготували вироби для продажу. Усі отримані кошти наша парафія планує передати на допомогу військовим в Україні.

Після святкового обіду спільно переглядали фото з різноманітних заходів, які організовували, або в яких брали участь наші парафіяни. Зокрема, п. Маркіян розповів про заснування парафії, шлях, який пройшли разом, щоб знайти й відремонтувати будівлю храму, купити ректорій. А також, як активні парафіяни братства та сестринства разом волонтерять на футбольних матчах, фестивалях та ліплять вареники.

Опісля, найменші парафіяни розповідали віршики-молитви. Родзинкою святкування стало виконання українських пісень від кожного столу. Це було дуже по-домашньому.

Отець Андрій розповів про Зарваницю та представив відео про чуда й зцілення, які там відбувалися біля джерела й чудотворної ікони.

«Зарваниця сьогодні є місцем паломництва, молитви і сповіді. Ця святиня входить у 20-ку найбільш відвідуваних паломницьких міст Європи», – наголосив священник, а ще пообіцяв організувати паломництво до Зарваниці після перемоги.

Саме про тих, хто наближає нам її, наших захисників, згадували далі. Подивилися зворушливе відео в якому діти розповідали про те, хто такі герої, ЗСУ, мріяли про перемогу та мир.

Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто віддав найцінніше – своє життя захищаючи нашу Батьківщину. А завершився парафіяльний день молитвою за усіх наших воїнів та за їх перемогу і мир в Україні.

Велика подяка всім хто долучився до організації парафіяльного свята.

Анна Грапенюк