Першопричасники: діти, які йдуть до причастя після першої сповіді й тепер відповідальні за свої вчинки

У неділю, 9 червня 2024 року,  діти нашої парафії отримали урочисте перше св. Причастя. Упродовж 9 місяців катехити готували їх до цього важливого моменту в житті кожного християнина.

Напередодні в суботу діти сповідалися і завершували приготування.

Розпочалися урочисті у неділю з процесійної зустрічі під час якої парафіяни вітали першопричасників, які заходили до храму.

«Ви дуже сміливі діти. Я, ціла парафія і ваші рідні пишаємося Вами. Сьогодні у вашому житті буде особлива Свята Літургія. Ви підете до урочистого св. Причастя після вашої першої сповіді. Ви зараз одягнуті в біле, світле, що є символом вашої чистоти. І хай ця Ваша чистота буде символом для цілої нашої парафії» – зазначив о. Андрій, настоятель парафії й запросив дітей до храму.

Далі розпочалася Божественна Літургія під час, якої діти отримали своє Перше  урочисте св. Причастя.

Підтримати першопричасників та взяти участь в цьому урочистому дні прийшли батьки та рідні, а також навіть прилетіли родичі з України. Ті, хто не зміг прийти особисто, єдналися в молитві з нашою спільнотою завдяки онлайн-трансляції

«Я щиро вітаю наших дітей, батьків, хресних батьків та рідних наших першопричасників усіх, хто єднається з нами онлайн і моляться з вами, які фізично далеко від Вас, але близько серцем біля Вас. Ви довго готувалися за допомогою наших катехитів, які чували над ними та вчили їх основ християнської віри. І вчора ви зробили перший крок до відповідального життя. Бо тепер діти, ви не просто малі діти, які йдете до причастя без сповіді, а тепер Ви відповідальні за свої вчинки: добрі й погані. Ви вже неодноразово ходили до причастя, але це причастя є особливим, бо Ви довго до нього готувалися і вперше йдете до нього після таїнства покаяння» – наголосив під час проповіді о. Андрій.

Після Літургії першопричасники отримали від парафії подарунки: ікону, вервицю і молитовник, щоб продовжували свої молитви.  А катехити отримали горнятка з християнськими цитатами, щоб мати змогу робити собі теплий чай або каву під час зустрічей та наповнювалися енергією для поширення Божого слова серед дітей.

Насамкінець священник дав настанови для батьків:« Пам’ятайте, духовний зріст дитини не завершується з першою сповіддю і причастям. Це тільки початок, старт. Наші катехити давали їм найкраще, але найбільше навчання це – сім’я і домашня церква. Тому продовжуйте навчати християнської віри своїх дітей у себе вдома, щоб вони бачили Ваш добрий приклад”.

Завершилися урочистості благословенням ікон, взаємними привітаннями та многоліттям.

Анна Грапенюк

Фото: Андрій Біда, Віталій Стоян